BGP

vijesti

Znate li o Patch kabelu za kondicioniranje načina rada?

Velika potražnja za povećanom propusnošću potaknula je izdavanje standarda 802.3z (IEEE) za Gigabit Ethernet preko optičkih vlakana. Kao što svi znamo, 1000BASE-LX moduli primopredajnika mogu raditi samo na jednomodnim vlaknima. Međutim, to može predstavljati problem ako postojeća mreža s vlaknima koristi višemodna vlakna. Kada se jednomodno vlakno pokrene u višemodno vlakno, pojavit će se fenomen poznat kao Differential Mode Delay (DMD). Ovaj učinak može uzrokovati generiranje višestrukih signala koji mogu zbuniti prijemnik i uzrokovati pogreške. Za rješavanje ovog problema potreban je patch kabel za kondicioniranje načina rada. U ovom članku, neka znanja o patch kabeli za kondicioniranje načina rada bit će uveden.

Što je patch kabel za kondicioniranje načina rada?

Patch kabel za kondicioniranje načina rada je dupleksni višemodni kabel koji ima malu duljinu jednomodnog vlakna na početku duljine prijenosa. Osnovni princip iza kabela je da lansirate svoj laser u mali dio jednomodnog vlakna, a zatim je drugi kraj jednomodnog vlakna spojen s višemodnim dijelom kabela s pomakom jezgre od središta multimodnog vlakna vlakno.

Kao što je prikazano na slici

Cord

Ova točka pomaka stvara lansiranje koje je slično tipičnim višemodnim LED lansiranjima. Korištenjem pomaka između jednomodnog i višemodnog vlakna, patch kabeli za kondicioniranje načina rada eliminiraju DMD i rezultirajuće višestruke signale dopuštajući korištenje 1000BASE-LX preko postojećih višemodnih kabelskih sustava s vlaknima. Stoga, ovi patch kabeli za kondicioniranje načina rada omogućuju korisnicima nadogradnju njihove hardverske tehnologije bez skupe nadogradnje njihove fabrike vlakana.

Neki savjeti za korištenje spojnog kabela za kondicioniranje načina rada

Nakon što ste naučili nešto o načinima kondicioniranja patch kabela, ali znate li ih koristiti? Zatim će biti predstavljeni neki savjeti za korištenje kabela za kondicioniranje načina rada.

Patch kabeli za kondicioniranje načina rada obično se koriste u parovima. Što znači da će vam trebati patch kabel za kondicioniranje načina rada na svakom kraju za spajanje opreme na postrojenje kabela. Stoga se ovi patch kabeli obično naručuju u brojevima. Možda ćete vidjeti da netko naruči samo jedan patch kabel, tada je to obično zato što ga drže kao rezervni.

Ako je vaš primopredajni modul 1000BASE-LX opremljen SC ili LC konektorima, obavezno spojite žutu nogu (jednomrežni) kabela na stranu za prijenos, a narančastu nogu (višemodnu) na stranu za prijem opreme . Zamjena prijenosa i prijema može se izvršiti samo na strani kabelskog postrojenja.

Patch kabeli za kondicioniranje načina rada mogu samo konvertirati single-mode u multimode. Ako želite pretvoriti višenačin u jednonačin, tada će vam biti potreban medijski pretvarač.

Osim toga, patch kabeli za kondicioniranje načina rada koriste se u prozoru optičke valne duljine od 1300 nm ili 1310 nm i ne bi se trebali koristiti za prozor kratke valne duljine od 850 nm kao što je 1000Base-SX.

Mode conditioning patch cords

Zaključak

Iz teksta znamo da patch kabeli za kondicioniranje načina rada stvarno značajno poboljšavaju kvalitetu podatkovnog signala i povećavaju udaljenost prijenosa. Ali kada ga koristite, morate imati na umu i neke savjete. RAISEFIBER nudi patch kabele za kondicioniranje načina rada u svim varijantama i kombinacijama SC, ST, MT-RJ i LC optičkih konektora. Svi RAISEFIBER-ovi patch kabeli za kondicioniranje načina rada su visoke kvalitete i niske cijene.


Vrijeme objave: 03.09.2021