BGP

Vijesti iz industrije

  • Polarity of LC/SC and MPO/MTP fibers

    Polaritet LC/SC i MPO/MTP vlakana

    Dupleksno vlakno i polaritet U primjeni 10G optičkog vlakna, dva optička vlakna se koriste za realizaciju dvosmjernog prijenosa podataka. Jedan kraj svakog optičkog vlakna spojen je na odašiljač, a drugi kraj na prijemnik. I jedno i drugo je neizostavno. Zovemo ih duplex optičkim...
    Čitaj više
  • WHAT IS MPO / MTP 16 CONNECTOR FIBERS OPTIC CABLE?

    ŠTO JE MPO / MTP 16 KONEKTORSKI OPTIČKI KABEL?

    16 jezgreni MPO / MTP optički kabel je nova vrsta sklopova vlakana za podršku 400G prijenosa, osnovni MPO kanali dostupni su u varijantama od 8, 12 i 24 vlakna. Sklopovi se nude u jednorednim konfiguracijama od 16 vlakana i 32 vlakna (2×16) kako bi se postigla najveća gustoća...
    Čitaj više
  • SC vs LC—What’s the difference?

    SC vs LC—Koja je razlika?

    Optički konektori se koriste za povezivanje mrežnih uređaja u podatkovnim centrima i za spajanje optičkog kabela na opremu u prostorijama korisnika (npr. FTTH). Među raznim vrstama konektora za vlakna, SC i LC su dva najčešće korištena ...
    Čitaj više
  • Data Center Solution

    Rješenje za podatkovni centar

    Sustav ožičenja prostorija podatkovnog centra sastoji se od dva dijela: SAN mrežnog sustava ožičenja i mrežnog kabelskog sustava. U inženjerstvu računalnih sustava mora se poštivati ​​prostor unutar ožičenja jedinstvenog planiranja i dizajna, ožičenje mosta mora biti integrirano u strojarnicu i druge vrste...
    Čitaj više
  • What Makes a Quality MTP/MPO Cable

    Što čini kvalitetan MTP/MPO kabel

    MTP/MPO kabeli koriste se u raznim aplikacijama velike brzine, velike gustoće i unutar većih podatkovnih centara. Općenito, kvaliteta kabela određena je stabilnošću i održivošću mreže u cjelini. Dakle, kako možete uočiti kvalitetan MTP kabel u...
    Čitaj više
  • What’s the Difference Between UPC and APC Connector?

    Koja je razlika između UPC i APC konektora?

    Obično čujemo za opise poput "LC/UPC multimode duplex optički patch kabel" ili "ST/APC single-mode simplex optički kratkospojnik". Što znače ove riječi UPC i APC konektor? Koja je razlika između njih? Ovaj članak može dati neka objašnjenja za vas...
    Čitaj više
  • Jednomodno vlakno (SMF): veća sposobnost i bolja otpornost na budućnost

    Kao što svi znamo, višemodna vlakna se obično dijele na OM1, OM2, OM3 i OM4. Što je onda s single mode vlaknom? Zapravo, vrste jednomodnih vlakana izgledaju mnogo složenije od multimodnih vlakana. Postoje dva primarna izvora specifikacije jednomodnih optičkih vlakana. Jedan je ITU-T G.65x...
    Čitaj više
  • What’s the Difference: Single Mode vs Multimode Fiber?

    Koja je razlika: Single Mode vs Multimode Fiber?

    Optičko vlakno je fleksibilno, prozirno vlakno izrađeno od ekstrudiranog stakla ili plastike, nešto deblje od ljudske kose. Optička vlakna se najčešće koriste kao sredstvo za prijenos svjetlosti između dva kraja vlakna i nalaze široku primjenu u optičkim komunikacijama, s...
    Čitaj više
  • Sve zrelija tehnologija prijenosa optičkih kabela

    Mediji s optičkim vlaknima su svaki mrežni prijenosni medij koji općenito koristi staklena ili plastična vlakna u nekim posebnim slučajevima za prijenos mrežnih podataka u obliku svjetlosnih impulsa. U posljednjem desetljeću, optičko vlakno postalo je sve popularnija vrsta mrežnog prijenosnog medija jer je potreba za ...
    Čitaj više
  • What’s the Difference: OM3 FIBER vs OM4 FIBER

    Koja je razlika: OM3 FIBER vs OM4 FIBER

    Koja je razlika: OM3 vs OM4? Zapravo, razlika između OM3 i OM4 vlakana je samo u konstrukciji optičkog kabela. Razlika u konstrukciji znači da OM4 kabel ima bolje prigušenje i može raditi na većoj širini pojasa od OM3. Što je ...
    Čitaj više
  • What are OM1, OM2, OM3 and OM4 Fiber?

    Što su OM1, OM2, OM3 i OM4 vlakna?

    Postoje različite vrste optičkih kabela. Neki tipovi su jednomodni, a neki su višemodni. Višemodna vlakna opisuju se promjerom njihove jezgre i omotača. Obično je promjer multimodnog vlakna ili 50/125 µm ili 62,5/125 µm. Trenutno postoji...
    Čitaj više
  • Do You Know About Mode Conditioning Patch Cord?

    Znate li o Patch kabelu za kondicioniranje načina rada?

    Velika potražnja za povećanom propusnošću potaknula je izdavanje standarda 802.3z (IEEE) za Gigabit Ethernet preko optičkih vlakana. Kao što svi znamo, 1000BASE-LX moduli primopredajnika mogu raditi samo na jednomodnim vlaknima. Međutim, to može predstavljati problem ako postoji...
    Čitaj više